تبلیغات
☺☺☻Soft More☻☺☺ - 10 فیلم ممنوع شده معروف تاریخ سینما جهان
☺☺☻Soft More☻☺☺
اگر خبر بازی نرم افزار عکس یا آموزش خاصی موردنظرتون هست در قسمت نظرات بگید.وحتما از محصولات فروشگاهم خرید کنید.

10 فیلم ممنوع شده معروف تاریخ سینما جهان

جمعه 2 تیر 1391

نویسنده: امیرحسین احمدی | طبقه بندی:متفرقه، ویدیو گالری، 

The20Evil20Dead201981

اگر به فهرست فیلم های توقیف شده درتاریخ سینما جهان نگاه كنید، خواهید دید كه اسامی فیلم های كارگردانان بزرگ تاریخ سینما مثل استنلی كوبریك و برناردو برتولوچی و سام ریمی در میان انها وجود دارد که البته پس از مدتی كه این فیلم ها از توقیف درامده اند و اکران عمومی یا به صورت نمایش خانگی در آمدند و تماشاگران دیدند كه توقیف این فیلم ها چندان هم بی دلیل نبوده است.

كشتار با اره برقی در تگزاس (تاب هوپر /1974) The Texas Chain Saw Massacre


1335038093 first656
این فیلم به دلیل تعدد سكانس های خشونت آمیز و ترسناك در كشورهای فنلاند، انگلستان، برزیل، استرالیا، آلمان، شیلی، سوئد، نروژ و ایرلند به نمایش درنیامد. فیلم بر اساس زندگی واقعی قاتلی به نام ادگین ساخته شده بود كه پوست انسان می پوشید، اما از اره برقی استفاده نمی كرد. حقیقت همیشه از داستان عجیب تر و صدالبته ترسناك تر است. «كشتار با...»، كه بر مبنای جنایت هایی واقعی و وحشتناك ادگین ساخته شده است، در نگاه اول مستندی قدیمی و كم هزینه به نظر می رسد. تاب هوپر می گوید: «انتخاب این عنوان برای فیلم باعث شد دوستان زیادی را از دست بدهم. فكر می كنم آنها كمی زیاده روی كردند، شاید هم واقعا دلیلی برای این كارشان داشتند.»

پرتقــال كوكــی (استنلی كوبریك /1971) A Clockwork Orange

A20Clockwork20Orange

در كشورهای ایرلند، سنگاپور، مالزی، اسپانیا و كره به مدت دو دهه ممنوع شد. یك اقتباس جنجالی از كتاب آنتونی بورخس كه خود كوبریك آن را به پیشنهاد پلیس و به خاطر تهدیدهایی كه علیه او و خانواده اش انجام شده بود، در انگلستان به نمایش درنیاورد و این موضوع را همسرش بعد از مرگ او فاش كرد. در «پرتقال كوكی» كوبریك با این مشكل روبه رو است كه تماشاگر را متقاعد كند آنچه در فیلم می بیند آینده نزدیك است. راه حل هنری اش این است كه به مكان فیلم ظاهر و حس و حال مكان های زندگی روزانه مان را می دهد، در عین حال كه به آن نوعی جلوه غیرعادی می بخشد. یكی از صحنه های تكان دهنده تر پرتقال كوكی صحنه قتل یك زن به دست الكس با اثر هنری ساخت خودش - یك مجسمه - است.

جن گیر (ویلیام فریدكین /1973) The Exorcist

The20Exorcist201973

این فیلم یكی از ترسناك ترین و جنجال برانگیز ترین فیلم های تمام ادوار سینماست و نمایش آن در كشورهای انگلستان، مالزی و سنگاپور ممنوع شد. منتقدان استقبال بسیار گرمی از فیلم كردند و فیلم نامزد 10 جایزه اسكار و برنده دوتای آنها (صدا و تدوین) شد. «جن گیر» علاوه بر موضوع جنجالی اش، یكی از مهوع ترین و دلخراش ترین فیلم هایی است كه تابه حال ساخته شده است. هنگام نمایش این فیلم اخبار زیادی از غش، حملات تشنجی و هیستری و حتی در بعضی موارد سقط جنین از تماشاگران گزارش شد. نمایش این فیلم در فنلاند ممنوع شد. این فیلم در انگلستان دو بار رده بندی سنی شد. قسمت هایی از آن حذف شد. جین فوندا و شرلی مك لین نامزد بازی در نقش كریس مك دا نیل (مادر دختر جن زده) بودند. جك نیكلسون هم قرار بود در نقش پدر كاراس (كشیش جوان) بازی كند.

زندگی برایان (تری جونز /1979) Life of Brian

Life20of20Brian201979

این فیلم هم در كشورهای نروژ، ایرلند و سنگاپور ممنوع بود. این هزل توسط بسیاری از فعالان مذهبی تقبیح شد. در سوئد با جمله «آنقدر خنده دار است كه در نروژ ممنوع شده» از ممنوعیت آن استفاده كردند. «زندگی برایان» از نگاه شهروندان انگلیسی، به عنوان بهترین فیلم كمدی تاریخ سینما انتخاب شد. روزنامه گاردین پس از نظرسنجی از شهروندان انگلیسی برای انتخاب بهترین فیلم های كمدی سینما، فهرست 50 اثر بر تر انتخاب شده را اعلام كرد كه فیلم «زندگی برایان» در رده اول قرار گرفته است. این فیلم محصول سال 1979 و ساخته «تری جونز» است.


آخرین تانگو در پاریس (برناردو برتولوچی/1972) Last Tango in ParisLast20Tango20in20Paris20197229

این فیلم در كشورهای ایتالیا، نیوزلند، پرتغال، سنگاپور و كره جنوبی ممنوع شد. آخرین تانگو در پاریس نامـزد دو جــایــزه اسـكار بــود و یكـــی از مشهور ترین فیلم های بدنام تاریخ سینماست. داستان حول محور یك آشنایی اتفاقی بین بیوه مرد 45 ساله یی دور می زند به نام پُل (براندو) و زن جوان20ساله یی به نام جین (اشنایدر). این دو به طور تصادفی در آپارتمانی كه برای اجاره گذاشته شده، به هم بر می خورند. پل می خواهد درد جانكاه از دست دادن همسرش را تسكین دهد. جین كه در برابر اصالت این احساس واكنشی توام با احساس ترحم دارد، رابطه با پل را بهتر از حرافی های پوچ و بی مغز نامزدش می داند. از لحظه یی كه این دو اسم شان را به یكدیگر می گویند، رابطه شان رو به افول می گذارد. در حالی كه در عین سادگی چشم همه به صحنه های آخرین تانگوی پاریسی مانده بود. اما آخرین تانگو، راوی داستان رویاپردازان و سیاستمداران نبود.

در جبهه غرب خبری نیست (لوئیس مایلستون/1930) All Quiet on 0the Western Front

All20Quiet20on20the20Western20Front201930

در كشورهای آلمان و اتریش حدود سه دهه ممنوع اعلام شده بود. این فیلم موفق به كسب دو جایزه اسكار بهترین فیلم و بهترین كارگردانی شد، اما به خاطر مضامین ضدجنگ و پیام ضدآلمانی اش توسط هیتلر و متحدانش ممنوع شد. در نمایش بسیار كوتاه مدتش در سینماهای آلمان نیز نازی ها با رها كردن موش در سالن های سینما نمایش را به هم ریختند. «در جبهه غرب خبری نیست» یكی از شكوهمند ترین داستان هایی است كه در رابطه با جنگ جهانی اول نوشته شده است و فیلمی كه از روی آن ساخته شد، یكی از موفق ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است. این داستان مستقیما به نسلی از مردم آلمان اشاره دارد كه زندگی شان را برای جنگ فنا كردند.

كالیگولا(تینتو براس و باب گوچیونه /1979) Caligula

Caligula201979

در كشورهای كانادا و ایسلند به نمایش درنیامد. داستان جنجالی امپراتوری روم و نمایش خشونت فراوان به همراه مضامین غیراخلاقی دیگر باعث شد این فیلم جنجالی ترین آثار سینمایی لقب بگیرد. در این فیلم بازیگران مطرحی مثل مالكوم مك داول، پیشتر اوتول و هلن میرن شركت داشتند. كالیگولانام امپراتوری است كه در سال 38 پس از میلاد در روم حكومت می كرد. زندگی این امپراتور پس از مرگ خواهرش در وسیلاكاملاتغییر می كند. كالیگولاهمچنین عنوان نمایشنامه یی است كه آلبر كامو آن را بر اساس داستان این امپراتور به رشته تحریر درآورد.

آخرین خانه سمت چپ (وس كریون/1972)The Last House on the Left

The20Last20House20on20the20Left201972

در كشورهای سنگاپور، ایسلند، نیوزیلند، نروژ و آلمان غربی به نمایش درنیامده و برای 18 سال در انگلستان و بیشتر از 32 سال در استرالیا ممنوع بوده است. این فیلم را وس كریون ساخت كه فیلم« تپه ها چشم دارند» او هم در فنلاند ممنوع شده بود. او برای فیلم های ترسناكی مثل كابوس در خیابان الم و سری جیغ هم شهرت چشمگیری دارد.

عجیب الخلقه ها (تاد برونینگ /1932) Freaks

Freaks201932

نمایش آن در كشورهای ایتالیا، فنلاند و ایرلند ممنوع شد. تصمیم عجیب برونینگ برای استفاده از آدم های معمولی با شكل و شمایل عجیب و درهم به جای بازیگران گریم شده حسابی تماشاگران را شگفت زده كرد و با اینكه این فیلم حالایك فیلم كالت به حساب می آید، اما برونینگ برای ساختن فیلم بعدی اش باید خیلی تلاش می كرد.

شیطان مرده (سام ریمی/1981) The Evil Dead

The20Evil20Dead201981

ممنوع شده در كشورهای مالزی، انگلستان، آلمان غربی، سوئد، ایسلند، ایرلند و سنگاپور. این فیلم از اولین فیلم هایی بود كه توسط فعالان مذهبی با عنوان «كثافت ویدئویی» - اصطلاحی كه برای انتقاد از نمایش صریح خشونت توسط سازمان های مذهبی، منتقدان و رسانه ها به كار گرفته می شود- مورد شماتت قرار گرفت.

نظرات() 
Humphrey
چهارشنبه 30 خرداد 1397 ساعت 22 و 32 دقیقه و 40 ثانیه
Howdy! WoulԀ you mind if I share уοur blog wіth
my facebook ցroup? There's a ⅼot of folks that I think woᥙld reаlly enjoy your content.
Please let mee know. Cheers
rite
شنبه 25 فروردین 1397 ساعت 08 و 34 دقیقه و 57 ثانیه
Ӏ’m not that much oof а internet reader tߋ be honest but yߋur
sites гeally nice, keеp іt up! I'll go ahead and bookmark yoᥙr website tо come bacҝ іn thе future.
Cheers
getroman.com
جمعه 24 فروردین 1397 ساعت 04 و 34 دقیقه و 03 ثانیه
Wow, this post is pleasant, my sister іs analyzing tһеѕe
kinds of tһings, theгefore Ι ɑm going tо convey һer.
viagra super active einnahme
پنجشنبه 23 فروردین 1397 ساعت 12 و 03 دقیقه و 55 ثانیه
Hello thеre! This blog post coᥙld not bee written any better!
Looking at tһis post reminds mе of my ρrevious roommate!
Hе continually кept talking аbout thіs. Ι wiⅼl forward tһiѕ information to hіm.
Pretty sսгe he'll hаvе a very good read. Thanks for
sharing!
Aly johnson
شنبه 11 فروردین 1397 ساعت 10 و 32 دقیقه و 51 ثانیه
Hi there I am so excited I found your blog, I rally found you by accident, while I was browsing
on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say kudos for a tremendous post and a all round thrilling blog
(I also love the theme/design), I don’t have time to browse
iit all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the great jo.
pharmacy deal
شنبه 11 فروردین 1397 ساعت 07 و 14 دقیقه و 22 ثانیه
I'm gоne to convey my little brother, tһаt һe sһould alsο pay a
visit thіs website on regular basis tο οbtain updated fгom hottest
news update.
mezo
سه شنبه 7 فروردین 1397 ساعت 00 و 13 دقیقه و 41 ثانیه
Now Ӏ am going to do my breakfast, afterr having my breakkfast coming again to гead additional news.
Harrison
جمعه 17 آذر 1396 ساعت 08 و 10 دقیقه و 20 ثانیه
At this time it looks like Wordpress is the top blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your
blog?
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 09 و 33 دقیقه و 31 ثانیه
I am actually grateful to the owner of this web site who has shared this enormous paragraph at here.
Ermelinda
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 13 و 32 دقیقه و 17 ثانیه
Hi, Neat post. There is a problem with your
site in internet explorer, may check this? IE still is the marketplace leader and a good portion of people will omit your magnificent writing due to this
problem.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 08 و 14 دقیقه و 16 ثانیه
Hello there, You have done an excellent job. I'll definitely digg it and
personally suggest to my friends. I am confident they'll be benefited
from this site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امیرحسین احمدی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

  شما از کدام یک از موتور های جست وجوی زیر بیشتر استفاده می کنید← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :